Odpowiedź :
(NH4)2CO3----->2 NH3+ CO2 + H2O
m(NH4)2CO3= 96 g
mNH3= 34 g
mH2O= 18 g
m(NH4)2CO3= mNH3+ mCO2+ mH2O
96= 34 + mCO2 + 18
mCO2=44 g
(NH4)2CO3----->2 NH3+ CO2 + H2O
m(NH4)2CO3= 96 g
mNH3= 34 g
mH2O= 18 g
m(NH4)2CO3= mNH3+ mCO2+ mH2O
96= 34 + mCO2 + 18
mCO2=44 g