👤

za 5 bułek i chleb Staś zapłacił 6,30zł. Chleb jest 4 razy droższy od bułki. ile kosztuje chleb a ile bułka​

Odpowiedź :

bułka: x

chleb: 4x

5x + 4x = 6,30 zł

9x = 6,30 zł

x = 0,70 zł

4 · 0,70 zł = 2,80 zł

Odp.: Bułka kosztuje 0,70 zł, a chleb 2,80 zł.

Go Studier: Inne Pytanie