Odpowiedź :
[tex]v_{0} = 10\frac{m}{s}\\t_{hamowania} = 20s[/tex]
wzór: [tex]a = \frac{v_{0} }{t} = \frac{10}{20} = 0,5\frac{m}{s^{2} }[/tex]
wzór: [tex]s = \frac{at^{2} }{2} = \frac{0,5*400}{2} = 100m[/tex]
Odp. Janek przebył drogę 100m z opóźnieniem 0,5 m/s2