👤

PILNIE! Oblicz odległość gwiazdy Proxima od Ziemi, jeżeli światło dociera doi nas po 4,2 lat. Wynik podaj w j.a i km

Odpowiedź :

s = v * t

c = v = prędkość światła = 300 000 km/s

t = 365,25 *86400* 4,2 = 132 541 920 s

      ^                 ^         ^

     rok      sekundy   lata

s = 300 000 * 132 541 920 s = 39 762 576 000 000km = 265796.4034938 j.a

Go Studier: Inne Pytanie