👤

Stezenie nasyconego wodnego roztworu pewnej soli wynosi 25%. Oblicz rozpuszczalnosé tej
soli w wodzie.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

stężenia 25% oznacz 25g/100g roztworu

100-25=75

Musimy obliczyć teraz w 100 g wody a tu mamy 75g wody

więc

25g-----------75g wody

x----------------100g wody

x=25•100/75

x= 1*100/3

x= 33.(3)

x w zaokrągleniu = 33g

czyli Rozpuszczalność = 33g soli/100g wody

Wyjaśnienie:

/ - ułamek lub dzielenie