👤

Ile wynosi okres drgań ciała? Maksymalna prędkość drgającego ciała wynosi 4 m/s, a maksymalne przyspieszenie 62,8 m/s^2. ​

Odpowiedź :

[tex]Dane:\\v_{max} = 4\frac{m}{s}\\a_{max} = 62,8\frac{m}{s^{2}}\\Szukane:\\T = ?\\\\\\v = a\cdot t \ \ \ /:a\\\\t = \frac{v}{t} = \frac{4 \ m}{62,8\frac{m}{s^{2}}} =0,06 \ s\\\\Okres \ drgan:\\\\\boxed{T = 0,06 \ s}[/tex]