👤

Oblicz ciśnienie jakie wywiera na podłodze skrzynka o ciężarze 140N i polu powierzchni 0.7 m kwadratowych

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane

F=140N

S=0,7m²

Szukane

p=?

Rozwiązanie

p=F/S

p=140N/0,7m²=200Pa

Odp. Skrzynka w wywiera ciśnienie równe 200Pa