👤

do 300 gramowego 40 procentowego roztworu soli dodano pewną ilość wody w wyniku czego stężenie spadło do 30% ile gramów wody dodano?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

225

Szczegółowe wyjaśnienie:

30%300 = 40%x

90 = 40%x

90*2.5 = 100%x

225 = x

Go Studier: Inne Pytanie