👤

Oblicz stężenie procentowe roztworu otrzymanego w wyniku rozpuszczenia 30 g substancji w 270 g wody​

Odpowiedź :

Dane:

ms=30 g

mr=30 g+270 g=300g

Szukane:

Cp=?

Cp=ms*100%/mr

Obliczenia:

Cp=30g*100%/300g

Cp=10%