👤

Wiatrak wentylatora w czasie 2 minut wykonał 240 obrotów. Okres obrotu wiatraka jest równy:
A. 0,5s
B. 2s
C. 120s
D. 480s


Odpowiedź :

[tex]Dane:\\n = 240\\t = 2 \ min = 2\cdot60 \ s = 120 \ s\\Szukane:\\T = ?\\\\\\T = \frac{t}{n}\\\\T = \frac{120 \ s}{240}\\\\\boxed{T = 0,5 \ s}\\\\\underline{Odp. \ A.}[/tex]

Odpowiedz: A
Ponieważ:
120s:240 obrotów = 1 obrót w 0.5sek

Go Studier: Inne Pytanie