👤

Mama poprosiła Cię o kupienie 800 g mięsa mielonego na obiad. Kilogram tego mięsa kosztuje 22,50 zł/ kg. lle zapłacisz?
plz szybko mam matmę i muszę to zrobić ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

22,50 : 1000

0.0225zł = 1g

0.0225×800=18zł

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

800 g=800/1000 kg=0,8 kg

1 kg - 22,50 zł

0,8 kg - x zł

x=0,8×22,50

x=18 zł ----koszt zakupów