👤

POTRZEBNE NA TERAZ !!!

Oblicz wartość ładunku elektrycznego, który pzrepływa przez spiralę grzwczą żelazka, przez które płynie prąd elektryczny o natężeniu 8 A w czasie 2 minut.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane:

I = 8A

t=2min=2*60s=120s

------------------------------

Q = ?

Q = I*t = 8*A*120s = 960 C

Odp. Q = 960 C