👤

Pan Jerzy kupił nowy telewizor i dzięki piętnastoprocentowej obniżce cen wydał o 510zł mniej. Ile złotych zapłacił za telewizor ?

A. 7650 zł. B. 3400 zł.
C. 2890 zł. D. 600 zł.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

B

Szczegółowe wyjaśnienie:

15 procent = 510 :3

5 procent = 170 obie strony razy 20

100 procent = 3400

Szczegółowe wyjaśnienie:

15 procent - 510 zł

5 procent - 510 : 3

5 procent - 170

10 procent - 170 x2 = 340

100 procent 340 x 10

100 procent - 3400

Pań Jerzy kupił telewizor za kwotę 3400 zł .

Poprawna odpowiedź to " B " .

Go Studier: Inne Pytanie