👤

oblicz mase Kmno4 potrzebnego do przygotowania 500 cm 0,0025 molowego roztworu

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1 mol KMnO4 - 158g

0,0025mol - x1

x1=0,395g

0,395g - 1dm3

x2 - 0,5 dm3

x2=0,1975g =0,2g

Wyjaśnienie: