Odpowiedź :
ms= 20 g
v H2O= 120 cm3
d H2O= 1 g/cm3
m H2O= d*v= 120 * 1= 120 [g]
mr= ms + mH2O= 20g + 120g= 140g
Cp= ms/mr*100%= 20g/140g*100%=14,29%
ms= 20 g
v H2O= 120 cm3
d H2O= 1 g/cm3
m H2O= d*v= 120 * 1= 120 [g]
mr= ms + mH2O= 20g + 120g= 140g
Cp= ms/mr*100%= 20g/140g*100%=14,29%