Odpowiedź :
Zadanie 2
a) C9H19OH
b) C4H9OH
Zadanie 4
mC4H9OH=4*12u+10*1u+16u
Stosunek masowy:
mC:mH:mO=48:10:16=24:5:8
Zadanie 5
etanol- C2H5OH
mC2H5OH=2*12u+6*1u+16u=46u
24u---x%
46u---100%
x=52,17%C
6u---x%
46u---100%
x=13,04%H
100%-(52,17%+13,04%)=34,79%O