Odpowiedź :
Odpowiedź:
m=2 kg
ΔT=100⁰C-20⁰C=80⁰C
c=4200J/kg×⁰C
Q= cmΔT
Q= 4200J/kg×⁰C × 80⁰C × 2 kg= 672000J=672kJ
odp. Należy dostarczyć 672kJ ciepła
Odpowiedź:
m=2 kg
ΔT=100⁰C-20⁰C=80⁰C
c=4200J/kg×⁰C
Q= cmΔT
Q= 4200J/kg×⁰C × 80⁰C × 2 kg= 672000J=672kJ
odp. Należy dostarczyć 672kJ ciepła