👤

Kilogram jabłek koszuje 3 zł. Ile kilogramów jabłek można kupić za 120 zł?
proszę o szybką odpowiedź​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1kg - 3zł

x - 120zł

3x=120/3

x=40

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź: 120zł : 3zł = 40kg

Szczegółowe wyjaśnienie:

1kg to 3zł

40kg * 3zł = 120zł

Odpowiedź: Za 120 zł można kupić 40 kg jabłek.