👤

oblicz stosunek masowy i zawartość procentową:
a) N2O
b) siarczek żelaza (ll) ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Jeśli chodzi o stosunek masowy to w :

A) 7:4

B)7:4

Wyjaśnienie:

A) N-14u * 2

O-16uv

2*14u. 7

16u = 4 zatem 7 : 4

B) FeS

Fe-56u S-32u

56u. 7

32u = 4. Zatem 7:4

Odpowiedź:

m at N-14u m at O -16

m cz ( N2O)= (1*14)+ (2*16) =48u zp (O) - w przybliżeniu 66% wiec 100-66= 44 zp(azotu to w przybliżeniu 44%)

32*100:48≈66%

Fe-56u

S-32

m cz (FeS) = 1*56+1*32= 88u

zp (Fe) 56*100:88≈ 64%

100-64=46% zawartość procentowa siarki to w przybliżeniu 46%

Go Studier: Inne Pytanie