Odpowiedź :
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
a) V=Pp·h
5cm=50mm
7dm=700mm
Pp=50·700=35000mm
h=4mm
V=35000·4=140000mm³=140cm³
pole powierzchni:
2(50·700)+2(700·4)+2(50·4)=2·35000+2·2800+2·200=70000+5600+400=76000mm²=760cm²
b) V=a³
a=2,1cm
2,1cm³=9,261cm³
pole powierzchni:
6·2,1²=6·4,2=25,2cm²