obliczycie pole tego TRAPEZU dzieląc go na kwadrat a•b i trapez (a+b)•h/2 ???? potrzebuje na jutroooo błagam i maxie tam wymiary w metrach

Odpowiedź:
Prostokąt
a x b
2,60m x 1m= 2,60m2
Trapez (a+b)xh/2
(2,60+1,20)x2m/2= 3,80m2
Razem:
2,60+3,80= 6,40m2
Szczegółowe wyjaśnienie:
h w trapezie 2 m bo u góry jest 1 a na dole 2 wiec 3-1= 2
Pozdrawiam