Odpowiedź :
Odpowiedź:
[tex]h\approx7752m[/tex]
Wyjaśnienie:
[tex]1hPa=100Pa[/tex]
[tex]p\approx1000hPa=1000*100Pa\approx100000\frac{N}{m^2}[/tex]
[tex]d=1,29\frac{kg}{m^3}[/tex] gęstość powietrza
[tex]g\approx10\frac{N}{kg}[/tex]
[tex]szukane:h[/tex]
przekształcamy wzór na ciśnienie hydrostatyczne:
[tex]p=h*d*g/:d*g[/tex]
[tex]h=\frac{p}{d*g}[/tex]
[tex]h=\frac{100000\frac{N}{m^2} }{1,29\frac{kg}{m^3}*10\frac{N}{kg} }\approx\frac{100000\frac{N}{m^2} }{12,9\frac{N}{m^3} }\approx7751,9m\approx7752m[/tex]