👤

błagaaam pomocy daje naj i 15pkt

W ostrosłupie prawidłowym czworokątnym pole podstawy jest dwa razy mniejsze od pola powierzchni bocznej, równego 200 cm. Ile wynosi obje tość tego ostrosłupa?​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

a - krawędź podstawy

h - wysokość ściany bocznej

H - wysokość ostrosłupa

Obliczam a

\begin{gathered}2P_p=P_b\\\\2a^2=200 \ \ \ |:2\\\\a^2=100\\\\a=\sqrt{100}\\\\a=10cm\end{gathered}

2P

p

=P

b

2a

2

=200 ∣:2

a

2

=100

a=

100

a=10cm

Obliczam h

\begin{gathered}P_b=4\cdot\fraC{ah}{2}\\\\2ah=100\\\\2\cdot10 h=200\\\\20h=200 \ \ \ |:20\\\\h=10cm\end{gathered}

P

b

=4⋅\fraCah2

2ah=100

2⋅10h=200

20h=200 ∣:20

h=10cm

Zobacz obrazek Dunkinsc224

Go Studier: Inne Pytanie