Odpowiedź :
Odpowiedź:
S-sól
R-roztwór
s1=24%
s2=16%
----------------------
R2=R1+0,8
R2/R1=0,24/0,16=1,5
R2=1,5R1=1,5R2-1,5*0,8
0,5R2=1,2
R2=1,2/0,5=2,4
Janek otrzymał 2,4 litra roztworu
Szczegółowe wyjaśnienie:
stężenie roztworu 1
s1=S/R1=0,24
stężenie roztworu 2
s2=S/R2=0,16