Odpowiedź :
r=10 cm = 0,1 m
H=796 A/m
d=2 cm = 0,02 m
I=?
B=μ0·μr·H
B=(μ0·I)/(2πr)
I=2·π·r·H (przyjmując μr dla powietrza = 1)
I=2*pi*0,1*796
I≈500 A
r=10 cm = 0,1 m
H=796 A/m
d=2 cm = 0,02 m
I=?
B=μ0·μr·H
B=(μ0·I)/(2πr)
I=2·π·r·H (przyjmując μr dla powietrza = 1)
I=2*pi*0,1*796
I≈500 A