👤

Olek zapłacił 5,75 zł za 2,5 kg jabłek. Iza kupiła 2,3 kg innych jabłek i zapłaciła 7,20 zł. Które jablka miały niższą cenę za 1 kg?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

5,75:2,5=2,30zł= cena za 1 kg jabłek kupionych przez Olka

7,20: 2,3≈3,13 zł= cena za 1 kg jabłek kupionych przez Izę

Tańsze jabłka kupił olek

Szczegółowe wyjaśnienie: