Odpowiedź :
Odpowiedź:
h=1m
d=1000kg/m³
g=10N/kg
p=gdh
p=1m*1000kg/m³*10N/kg
p=10000Pa=100hPa
klatka piersiowa ma pole około 0,5m²
p=F/S
F=p*S
F=10000Pa*0,5m²
F=5000N
Mięśnie klatki piersiowej nie będą w stanie pokonać siły działającą na nią na głębokości 1m