👤

Do wesołego miasteczka przywieziono 20 lodów malinowych i 30 lodów czekoladowych. Zapłacono za nie hurtownikowi 160 zł. Lody czekoladowe są 2 razy droższe od lodów malinowych Ile kosztuje jeden lód malinowy a ile jeden czekoladowy.
Proszę o pilną pomoc jest to zadanie dla mojej siostry ale, no cóż nie potrawie tego rozwiązać.
Mam nadzieje że ktoś mi pomoże i to szybko
Pozdrawiam


Odpowiedź :

Odpowiedź:

x - cena loda malinowego

2x - cena loda czekoladowego

20x + 30(2x) = 160

20x + 60x = 160

80x = 160 /: 80

x = 2 cena loda malinowego

2x = 2*2= 4 cena loda czekoladowego

sprawdzenie: 20*2 = 40

30*4=120

40+120=160