👤

Ladunek zlozony z paczek o masie 1 kg mozna przewiezc, wykonując 20 kursow wózkiem zaladowanym za kazdym razem 40 paczkami. O ile procent mniej kursów mozna byłoby wykona, gdyby mase jednorazowego ładunku zwiększyć o 25% ?Zapisy obliczenia​.prosze o pomoc

Odpowiedź :

Odpowiedź:

20 kursów * 40 paczek każdorazowo= 800 paczek po 1kg

100%- 1kg

125%- x kg

x=1,25kg

40*1,25kg=50kg  <- wózek będzie w stanie wziąć 50kg w jednym kursie

800kg / 50kg = 16  <-tyle kursów będzie musiał wykonać

20 kursów – 100 %

16 kursów – x %

x=80%

100%-80%=20%

Odp. Zwiększając masę paczki o 25% liczba kursów potrzebnych do przewiezienia ładunku zmniejszy się o 20%.