Odpowiedź :
Z sześcianu z każdej ściany usunięto po 1 kostce, oraz usunięto jeszcze jedną kostkę ze środka - a więc łącznie usunięto:
6 +1 = 7 kostek
Krawędz sześcianu miała długość 15 cm - a więc jego objętość wynosiła:
V = 15 cm · 15 cm · 15 cm = 3375 cm3
Cały sześcian składał się z 27 kostek - czyli jedna kostka miała objętość:
Vkostki 3375:27= 125 cm3
Na początku w sześcianie były 27 kostki, następnie usunęliśmy niego 7 kostek - obliczmy więc, ile kostek pozostało w bryle:
27 – 7 = 20 kostek
Czyli powstała bryła miała objętość:
Vbryły = 20 · 125 cm³ 2500 cm3
Odp.A
6 +1 = 7 kostek
Krawędz sześcianu miała długość 15 cm - a więc jego objętość wynosiła:
V = 15 cm · 15 cm · 15 cm = 3375 cm3
Cały sześcian składał się z 27 kostek - czyli jedna kostka miała objętość:
Vkostki 3375:27= 125 cm3
Na początku w sześcianie były 27 kostki, następnie usunęliśmy niego 7 kostek - obliczmy więc, ile kostek pozostało w bryle:
27 – 7 = 20 kostek
Czyli powstała bryła miała objętość:
Vbryły = 20 · 125 cm³ 2500 cm3
Odp.A