👤

PILNE!! POTRZEBUJE NA TERAZ!!!

Podstawą ostrosłupa jest trapez o podstawach dlugosci 9 cm i 10 cm oraz wysokości 6 cm. Wysokość ostrosłupa ma 11 cm. Oblicz objętość tego ostrosłupa.


Odpowiedź :

Ptrapezu= (9+10)*6/2=3*19=57cm^2

V=ptrapezu*2/3*11=57*2/3*11=418cm^3

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

a=10 cm

b=9 cm

h=6 cm

Pp=1/2(a+b)*h

Pp=1/2(10+9)*6=3*19=57 cm^2

V=1/3Pp*H

H=11 cm

V=1/3*57*11=209 cm^3

Go Studier: Inne Pytanie