👤

Pociąg towarowy jechał przez most długości 0,8 km ze stałą prędkośćią 5 m/s. Od chwili wjechania lokomotywy na most do chwili zjechania ostatniego wagonu upłynął czas 6min i 40 s. Oblicz długość pociągu.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

l=0,8km=800m

v=5m/s

t=6min40s=400s

d=?

s=l+d

s=v*t

l+d=v*t

d=v*t-l

d=5m/s*400s-800m

d=1200m

Wyjaśnienie:

Go Studier: Inne Pytanie