Odpowiedź :
Odpowiedź:
r=15m
v=10m/s
Fc=m*g
Fo=mv²/r
tgα=Fc/Fo
tgα=mg/mv²/r
tgα=g*r/v²
tgα=10m/s² * 15m/(10m/s)²
tgα=1,5
α=56°
β=90°-α
β=90°-56°
β=33,7°
Wyjaśnienie:
podany wynik otrzymamy, gdy g=9,81m/s²
Odpowiedź:
r=15m
v=10m/s
Fc=m*g
Fo=mv²/r
tgα=Fc/Fo
tgα=mg/mv²/r
tgα=g*r/v²
tgα=10m/s² * 15m/(10m/s)²
tgα=1,5
α=56°
β=90°-α
β=90°-56°
β=33,7°
Wyjaśnienie:
podany wynik otrzymamy, gdy g=9,81m/s²