👤

Zadanie 11
W piekarni Jaś kupił 2 chleby, kilka bulek oraz o 3 rogale więcej niż bułek. Podał
sprzedawczyni 50 zł i otrzymał 30,15 zł reszty. Cennik znajduje się na rysunku poniżej.
Które równanie pozwoli wyliczyć liczbę zakupionych bulek
i rogali? Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.
A. 0,95x + 3*1,85x + 5,9 = 19,85
B. 0,95x +3*1,85x + 5,9= 30,50
c. 0,95x+x+3*1,85 = 19,85
D. 0,95x + 1,85(x+3)= 13,95
CENNk
bułka 0,95 zl/szt.
rogal 1,85 zł/szt.
chleb 2,95 zł/szt.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

d bo jest o 3 więcej a nie 3 razy wiec tylko d pasuje

Odpowiedź:

To będzie odp A

Szczegółowe wyjaśnienie:

2x chleb= 5,90=5,9

Więc albo a lub b, ale

50 - 30,15= 19,85

Chyba dobrze