👤

Pan Bogdan trzy razy w tygodniu gra w tenisa przez dwie godziny. Za godzinę korzystania z kortu tenisowego trzeba zapłacić 9 zł. Karnet uprawniający do 39 godzin gry kosztuje 273 zł. Ile złotych zaoszczędzi pan Bogdan, jeśli przez cały rok (52 tygodnie) będzie korzystał z karnetów, zamiast płacić oddzielnie za każdą godzinę gry?​

Odpowiedź :

Odpowiedź: 3*2=6 6-liczba godzin przegranych przez 1 tydzień

6*52=312 312 liczba godzin przegranych przez cały rok (52 tygodnie) 1 godz-9zl

312h*9=2808

312/39=8. 8- ile musiałby kupić karnetów

1 karnet 273zl 8*273=2184 2808-2184=624zl

Odp Pan Bogdan zaoszczędził by 624 złote

Szczegółowe wyjaśnienie: