👤

Napięcie elektryczne między punktami A i B wynosi 10V. Jaką pracę może
wykonać ładunek 2 C przemieszczający się z punktu A do punktu B?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

U = 10V

q = 2C

U = W/q

U * q = W

10V * 2C = 20J

Odp- Ładunek 2C może wykonać prace 20J.

Wyjaśnienie: