Odpowiedź :
nH3PO4=49/98g/mol=0,5mol
3KOH+H3PO4--->K3PO4+H20 +3H2O
3mol KOH------1mol H3PO4
0,35mol-------x
x=0,12mol <==== KOH użyto w nadmiarze, a H3PO4 w niedomiarze
3molKOH-----1molK3PO4
0,35molKOH----x
x=1,05mol
mK3PO4=1,05mol*212g/mol=222,6g
nH3PO4=49/98g/mol=0,5mol
3KOH+H3PO4--->K3PO4+H20 +3H2O
3mol KOH------1mol H3PO4
0,35mol-------x
x=0,12mol <==== KOH użyto w nadmiarze, a H3PO4 w niedomiarze
3molKOH-----1molK3PO4
0,35molKOH----x
x=1,05mol
mK3PO4=1,05mol*212g/mol=222,6g