👤

Zadanie 19.
Pan Wojciech przejechał trasę o długości 40 km w czasie 0,5 godziny. Pan Jerzy na prze- jechanie trasy o długości 150 km potrzebował 2 godzin. Który z nich jechał z większą prędkością średnią? O ile km/h ta prędkość była większa? Zapisz obliczenia. ​


Zadanie 19 Pan Wojciech Przejechał Trasę O Długości 40 Km W Czasie 05 Godziny Pan Jerzy Na Prze Jechanie Trasy O Długości 150 Km Potrzebował 2 Godzin Który Z Ni class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

prędkość określa wzór:

v=s/t, gdzie s to droga ,a t to czas

w przypadku pana Wojciech:

s=40 km

t=0,5 h =1/2h

v=[tex]\frac{40}{\frac{1}{2} } =40*2=80[/tex] km/h

prędkość pana Wojciecha wyniosła 80 km /h

pan Jerzy;

s=150 km

t=2 godz

v=[tex]\frac{150}{2} =75[/tex] km/h

szybciej jechał pan Wojciech

80 -75=5 km/h

odp.Pan Wojciech jechał szybciej ,jego prędkość była większa o 5 km/h od prędkości pana Jerzego.

Szczegółowe wyjaśnienie: