Odpowiedź :
Wyjaśnienie:
P=2000W =2000J/s
cp=2200000J/s
m=1kg
Oblicz t
Obliczam ilość energii potrzebnej do wyparowania wody
Q=cp *m
Q=2200000J/kg*1kg
Q=2200000J
Q=W
Obliczam czas
W=P*t.......... /P
t=W/P
t=2200000J/2000J/s
t=1100s=ok 18,33s
Wyjaśnienie:
P=2000W =2000J/s
cp=2200000J/s
m=1kg
Oblicz t
Obliczam ilość energii potrzebnej do wyparowania wody
Q=cp *m
Q=2200000J/kg*1kg
Q=2200000J
Q=W
Obliczam czas
W=P*t.......... /P
t=W/P
t=2200000J/2000J/s
t=1100s=ok 18,33s