👤

Oblicz masę miedzianego prostopadłościanu o objętości 0,1 m3 i gęstości 8960 kg/m3. Zapisz obliczenia. ​.

Odpowiedź :

[tex]Dane:\\V = 0,1 \ m^{3}\\d = 8960\frac{kg}{m^{3}}\\Szukane:\\m = ?[/tex]

Korzystamy ze wzoru na gęstość substancji:

[tex]d = \frac{m}{V} \ \ \rightarrow \ \ \underline{m = d\cdot V}[/tex]

gdzie:

d - gęstość,

m - masa ciała,

V - objetość

Podstawiamy wartości liczbowe:

[tex]m = 8960\frac{kg}{m^{3}}\cdot0,1 \ m^{3}}\\\\\boxed{m = 896 \ kg}[/tex]

Odp. Masa tego prostopadłościanu wynosi 896 kg.