Odpowiedź :
Odpowiedź:
a)
s= 270km t=3h
v=[tex]\frac{s}{t}[/tex] v=[tex]\frac{270}{3}[/tex]= 90[tex]\frac{km}{h}[/tex]
Teraz zamieniamy v na podstawowe jednostki układu SI:
90×[tex]\frac{1000}{3600}[/tex]= 25[tex]\frac{m}{s}[/tex]
b) sT= 45+15= 60km
sW= 45km
vT= 108[tex]\frac{km}{h}[/tex]
vW= ?
tT=tW
t=[tex]\frac{s}{v}[/tex]
[tex]\frac{60}{108}[/tex]=[tex]\frac{45}{x}[/tex]
x= 45×108÷60= 81[tex]\frac{km}{h}[/tex]
vW= 81[tex]\frac{km}{h}[/tex]