👤

Pan Piotr kupił dwa rodzaje ciastek: 1,5 kg ciastek owsianych w cenie 15,80 zł za kilogram oraz 3 kg ciastek kukurydzianych w cenie 14 zł za kilogram. Następnie wymieszał zakupione ciastka. Jaka była cena 1 kg tej mieszanki?​

Odpowiedź :

15,80 razy 1,5 = 23,70 zł

3 razy 14 zł = 42 zł

23,70 + 42 = 65,70 zł

1,5kg + 3kg = 4,5kg

65,70 : 4,5 = 14,60zł