👤

Tata Magdy ulokował w banku na rok 50 000 zł. Oprocentowanie w skali roku wynosiło 3%. Czy za uzyskane odsetki mógł kupić córce laptopa w cenie 1200 zł? Uwzględnij 20% podatku od odsetek. Odpowiedz​

Odpowiedź :

50 000 zł - pieniądze na lokacie

3%=0,03 - oprocentowanie lokaty

50 000 zł × 0,03= 1 500 zł Odsetki

20%=0,2 - podatek od odsetek

1 500 zł × 0,2= 300 zł wysokość podatku

1 500 zł - 300 zł = 1 200 zł odsetki po potrąceniu podatku

Uzyskane odsetki wystarczą na kupno laptopa

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

3%=0,03 oprocentowanie
50000zl * 0,03 = 1500zl
1500*0,02=300zl
1500-300= 1200
Wystarczy na kupno laptopa