👤

1.Jaką masę wody mozna ogrzać od temperatury 20 stopni C do temperatury wrzenia dostarczając 2 MJ
energii w procesie cieplnym?​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

Dane:

ΔT= 100 - 20 = 80 stopni Celsjusza

Q= 2 MJ= 2 000 000 J

Cw= 4200 J/ kg · K

Teraz musimy przekształcić wzór na ciepło właściwe aby policzyć masę.

Cw= Q ÷ ( m· ΔT)

m= Q ÷ ( ΔT · Cw)

Teraz podstawiamy wartości do wzoru.

m= 2 000 000 ÷ ( 80 · 4200 )

m= 2 000 000 ÷ 336 000

m= 5,95 kg