👤

ZADANIE 2 lle energii (ciepła) należy zużyć, aby stopić lód o masie 10 kg w tempe topnienia lodu wynosi 335 000. kg​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

m = 10 kg

ct = 335000 J/kg

E = m · ct

E = 10 kg · 335000J/kg = 3 335 000 J = 3 350 kJ

Odp.: Należy zużyć około 3 350 kJ ciepła.

Wyjaśnienie: