Odpowiedź :
mCa(OH)2=40u+2*16u+2*1u=74 u
40u---x%
74u---100%
x=54,05%Ca
Odpowiedź:
Zawartość procentowa wapnia w wodorotlenku wapnia wynosi w przybliżeniu 54,05%.
Wyjaśnienie:
liczę na naj

mCa(OH)2=40u+2*16u+2*1u=74 u
40u---x%
74u---100%
x=54,05%Ca
Odpowiedź:
Zawartość procentowa wapnia w wodorotlenku wapnia wynosi w przybliżeniu 54,05%.
Wyjaśnienie:
liczę na naj