Odpowiedź :
Dane:
t = 14s
a = 3,8 m/s²
Szukane:
V = ?
Wzór:
[tex]a = \frac{v}{t} | \times t \\ v = a \times t[/tex]
Obliczenia:
[tex]v = 3.8 \times 14 = 53.2 \frac{m}{s} [/tex]
Dane:
t = 14s
a = 3,8 m/s²
Szukane:
V = ?
Wzór:
[tex]a = \frac{v}{t} | \times t \\ v = a \times t[/tex]
Obliczenia:
[tex]v = 3.8 \times 14 = 53.2 \frac{m}{s} [/tex]