👤

oblicz cene surowców jezeli konsument płaci za danie 28 zł, marza wynosi 90% a vat 8 %

Odpowiedź :

8%=0,08

28 zł × 0,08= 2,24 zł

28-2,24=25,76 zł cena netto dania

90%=0,9

25,76 zł × 0,9 = 23,18 zł wysokość marży

25,76-23,18=2,58 zł

Koszt składników 2,58 zł