CHEMIA, PILNE, treść zadania w pliku

Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
Dane:
V KMnO₄ 100cm³ = 0,1dm³
Cm KMnO₄ = 0,1mol/dm³
Cp H₂O₂ = 3%
d=1g/cm³
2KMnO₄ + 5H₂O₂ + 3H₂SO₄ = 5O₂ + 2MnSO₄ + 8H₂O + K₂SO₄
2 mole 5 moli
n= 0,1*0,1
n= 0,01 mola KMnO₄
5 moli H₂O₂.................2 mole KMnO₄
x moli............................0,01mola
x = 0,025 mola H₂O₂
M H₂O₂ = 34g/mol
1 mol..................34g
0,025mola..........xg
x = 0,85g H₂O₂
ms = 0,85g
mr = ms *100%/Cp
mr = 0,85g*100%/3%
mr = 28,3g
d=1g/cm³ czyli mr = Vr
Vr = 28,3cm³