👤

Kupiono 4 kg Jabłek i 1 kg pomarańczy. 1 kg pomarańczy jest o 2 zł droższy. Za wszystko zapłacone 24 zł. Kosztował 1 kg jabłek?

Odpowiedź :

x - cena 1 kg jabłek

x + 2 - cena 1 kg pomarańczy

4x + x + 2 = 24

5x + 2 = 24

5x = 24 - 2

5x = 22 |:5

x = 4,40 - cena jabłek

cena pomarańczy: 2 + 4,40 = 6,40

Sprawdzenie

4 * 4,40 + 6,40 = 17,60 + 6,40 = 24 zł

Odpowiedź:

x- cena 1 kg jabłek

x+2 - cena 1 kg pomarańczy

4x+x+2=24

5x=24 - 2

5x=22 /:5

x=4,40

odp 1 kg jabłek kosztował 4,40 zł

spr

4*4,40+ 4,40+2=24

17,60+6,40=24

24=24

Szczegółowe wyjaśnienie: